Nem induló laptop javítása

Elkeserítő, amikor nem indul a laptop. Lehet, hogy eddig semmi baja nem volt, vagy alig 1-2 éves mégsem akár bekapcsolni. .Mutatjuk, mi lehet a hiba oka és persze a megoldása.

Ha a bekapcsoló gomb vagy más LED világít

Ha megnyomást követően a bekapcsoló gomb vagy egy másik LED  jelzi, hogy a gép megpróbálja az indulást, de a képernyőn nem jelenik meg logo vagy hibaüzenet és nem indul a laptop, a következő lehet a hiba oka:

  • akkumulátor hiba,
  • SSD, HDD hiba,
  • kijelző vagy kijelző kábel hiba,
  • alaplap hiba.

SzámítógépMentő Pro Tipp

A laptop az esetek 10%-ában alvó állapotban ragad, vagy az akkumulátor elektronika bolondult meg, amit viszont ön is megpróbalhat egyszerűen megjavítani.

Otthoni javítás tipp: ha nem indul a laptop

Nem indul a laptop? - Laptop bekapcsoló gomb hosszú nyomás

Ha nem kapcsol be a laptop, az esetek 10%-ában rettentően egyszerű a megoldás. A Windows 11-es gépeknél gyakori az alvó állapotban ragadás, de Windows 10 esetén is megér egy próbát ez a módszer, hiszen kb. 30 perc alatt bárki elvégezheti a lépéseket.

Teljes Idő: 31 perc

  1. A laptopot tegye töltőre legalább 30 percre

    Ezzel biztosítjuk, hogy a javításhoz szükséges töltési szint meg legyen az akkumulátorban.

  2. A gépet húzza le a töltőről

    Ezzel tudjuk kizárni a töltéssel összefüggő hibákat.

  3. Tartsa lenyomva a laptop bekapcsoló gombját

    A hosszú bekapcsoló gomb lenyomással az alvó állapotból vagy az akkumulátor hiba állapotából tudjuk visszahozni a laptopot. Ha letelt a 60 másodperc, engedje el a gombot.

  4. Nyomja meg a gombot röviden

    Ha a hiba oka az alvó állapot vagy az akkumulátor vezérlő volt, a gép 10-30 másodpercen belül elindul.

  5. Ha sikerült, segítsen egy értékeléssel!

    Kérjük, ha ezzel sikerült megoldani a hibát, segítse munkánkat egy Google értékeléssel ide kattintva. 😀

Ha a bekapcsoló gomb nem világít a laptopon

Ha a gomb vagy a bekapcsolást jelző LED nem világít a bekapcsoló gomb megnyomásakor, a laptop el sem kezdi az indítási folyamatot. Ha a töltést jelző LED sem világít, nagyobb eséllyel kereshetjük a hiba okát az akkumulátorban vagy a töltésvezérlőben. Míg előbbi könnyebben javítható akkumulátor cserével, utóbbi mindenképp alaplap javítással orvosolható. Ilyenkor a leggyakoribb hiba okok tehát:

  • bekapcsoló gomb hiba,
  • töltő csatlakozó hiba,
  • akkumulátor hiba,
  • alaplap hiba.
Nem indul a laptop? Megjavítjuk!
Nem indul a laptop? Megjavítjuk!

Nem induló laptop javítása

Nem induló laptop bevizsgálása

Ha nem indul a laptop, a teljeskörű bevizsgálását helyszíni kiszállással biztosítjuk. A bevizsgálás egy részét a helyszínen el tudjuk végezni: ellenőrizzük a töltőt, a csatlakozást, a bekapcsolási folyamatot, és szükség esetén teszteljük a gépet az akkumulátor vagy az SSD, HDD eltávolításával.

Ha ezzel nem tudjuk indulásra bírni, a gépben nagy valószínűséggel a töltő csatlakozó vagy az alaplap sérült, ezek vizsgálata elszállítást követően történik.

Laptop akkumulátor csere

Szerencsés eset, ha a bekapcsolási hibát az akkumulátor elhasználódása, hibája okozza. Ilyenkor az akkumulátor kiiktatásával a laptop töltőről azonnal használhatóvá válik és biztosítani tudjuk a csere akkumulátor beszerzését és beszerelését is.

Laptop SSD vagy HDD csere

A laptop indulási folyamatot a hibás SSD vagy HDD csak akkor tudja megakadályozni, ha kifejezetten kritikus állapotban van. Ilyenkor az SSD vagy HDD teljesen megakasztja a bootolási folyamatot, mert a laptop egyáltalán nem tud kommunikálni vele.

Az SSD vagy HDD cserét akár a helyszínen is el tudjuk végezni, és sérült adatmentési szolgáltatásunkkal tudunk segíteni a hibás adattárolóról az adatok visszanyerésében is.

Laptop töltő csatlakozó csere

Ha a laptop töltő csatlakozója sérült, rendszerint korábban is jelentkezett már kontakt hiba, a töltés csak a csatlakozó bizonyos helyzetében működött, vagy a töltőt kirántották, erős fizikai határ érte. Ilyenkor a csatlakozó cseréjével tudjuk javítani a laptopot.

Laptop alaplap javítás

A legrosszabb eset, ha a laptop alaplapja sérült. Ilyenkor a gépet elszállítjuk, és az alaplap javítás során az alaplapi áramkörök vizsgálatával keressük meg a hibás, elégett alkatrészeket. A javítás az alkatrészek kiforrasztásával és csere alkatrész beépítésével történik.

A laptop alaplap javítása csak két esetben nem lehetséges: ha az alaplapra forrasztott chipek egyike hibásodott meg, vagy ha az alaplap több rétegű nyák lapjainál a rétegek közötti átégés történt.

Ha nem indul a laptop, bízza szakértőre a javítását

A fenti, egyszerűsített leírásból is látható, hogy ha nem indul a laptop, a hibakeresés nagy szaktudást és tapasztalatot igénylő feladat. A hatékonyság növelésének érdekében szakértőink a helyszínen megkezdik a laptop bevizsgálást, mellyel kb. a hibák 30-40%-át azonnal fel tudjuk deríteni.

Ha a helyszíni laptop bevizsgálással nem azonosítható a hiba oka, kollégánk átvételi jegyzőkönyvvel elhozza a laptopot. Ilyenkor már a legnagyobb eséllyel alaplap javításra lesz szükség a gép megmentéséhez.

Kérje a nem induló laptop javítását most a visszahívás kéréssel vagy közvetlenül telefonszámunkat tárcsázva.

Kapcsolódó szolgáltatásaink

Menjen biztosra, bízza gépét a Számítógép Mentő Szakértőjére!

Hívjon most, segítünk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük