nehany weboldal nem toltodott be

Este 6-kor érkezett a hívás, a 14. kerületbe hívott ügyfelem a számítógépéhez,  ami néhány weboldalt nem tudott betölteni.

Azonnali segítség kellett

Sürgős segítségre volt szüksége mert online értékesítéssel foglalkozik és az üzlet menetet teljesen megakasztotta a nehezen azonosítható hiba. Az érdekes az volt, hogy míg számos weboldal betöltődött, néhány nagyobb méretű oldal esetén a böngészők DNS error üzenetet adtak. A kritikus oldalak a Pepita.hu, az Ingatlan.com és az Emag voltak.

Helyszíni helyzetfelmérés

Este 8:00-kor érkeztem a helyszínre ahol a megnyitott böngészőkben ellenőriztem a kritikus oldalak beköltését. Rendre DNS error hibaüzenetet kaptam. E mellett viszont a számítógép sebessége feltűnően lassú volt, a böngésző megnyitása kb. 1 percbe telt, de a feladatkezelő indítási is legalább 30 másodpercbe telt, ami még egy ilyen, HDD-re telepített Windows 10-es gépnél sem szokásos.

Rendszer lassító tényezők kizárása

A hiba elhárítás megkezdéséhez először megpróbáltam az összes háttérben futó programot és felesleges szolgáltatást leállítani. Az automatikus indítás közül tucatnyi program került törlésre és a háttérben futó mű második vírusírtó is ki leszkapcsolva. Ennek ellenére a számítógép még mindig erőlködött minden egyes program indításnál.

Hardveres hibák vizsgálata

A gép annyira lassú volt inkább kikapcsoltam és saját pendriveról indítottam egy hordozható Windows 10 rendszert.

A tesztelés során ellenőriztem a CPU hőfokát, ami 100% terheléses a teljesen átlagos 76C volt. Következett a videokártya és a memória tesztelése, ami szintén átlagos értéket adott, hiba nélkül.

Utolsó lépésként elinditottam a wincseszter felületellenőrzését, ami a kritikus első 20%-on nem talált felületi hibát, viszont az olvasás közben a HDD alkalmanként nagyon halk, nagyon magas hangú cinvogására lettem figyelmes.

Számítógép tisztítás pasztázással

A PC házat felnyitva óriási mennyiségű port találtam az alaplap, CPU hűtő, videokártya körül, így megtörtent a belső takarítás és a processzor újrapasztázása is. A tisztítás után a gép sokkal halkabban indult, de a lassulás nem szűnt meg.

SSD-re váltás klónozással

Mivel a Windows 10 köztudottan SSD-re lett optimalizálva, és a gépén a lassúság miatt lehetetlen volt a hibakeresés elvégzése, a Windows SSD-re költöztetés mellett döntöttem. A gépbe a szokásos, 256Gb-os Sata SSD került, és a speciális klónozás szoftverrel elindult a teljes rendszer tükrözése. A tükrözés nagy előnye, hogy a teljes Windows telepítés, a programok, és az adatok egyszerre kerülnek át az SSD-re, így nem kell semmit újratelepiteni, a folyamat után azonnal folytatható a munka.

SSD-re váltás után hibajavitás

A klónozás az előre becsült 2-3 óra helyett 1,5 óra alatt lezajlott, így este 10-kor indult először a gép az SSD-ről. Drasztikus sebességnövekedést éreztünk már az első betöldődéskor is: míg előtte, HDD-ről a Windows betöltés kb. 3-4 percig tartott, az új SSD-vel ez 1 percen belül megtörtént.

Végre sikerült elinditani a parancssoros rendszerfájl ellenőrzést, ami hibákat talált és javította is azokat. Majd következett a hálózati beállítások reset-elése, és az újrainditas.

Sosem látott sebességű gép

Az újraindítás után az eredeti hiba weboldalak betöltési problémája azonnal megszűnt ráadásul ügyfelem soha nem látott sebességű működésnek örülhetett.

Megérte kihívni,  sokkal gyorsabban fogok tudni dolgozni a gépén.

Ügyfelem értékelése

A körülbelül három órás javítási folyamat végül kitűnő eredménnyel zárult a számítógép működése annyival felgyorsult, hogy a napi munka során többszörösen behozza majd a javítási költséget. A hiba oka ez esetben a HDD elhaználódása volt, ami egyértelmű hibákat, adatvesztést nem okozott, de a Windows rendszerfájlok sérülésével járt, amelyeket csak az új SSD-n lehetett kijavítani.

Menjen biztosra, bízza gépét a Számítógép Mentő Szakértőjére!

Hívjon most, segítünk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük